Organizace STUD

loader
STUD, z.s. (Původně STUD Brno) vznikl v roce 1996 jako nezávislá nestátní nezisková organizace (občanské sdružení), jejímž posláním je působit ve prospěch gay, lesbické, bisexuální a transgender minority a usilovat o její plné právní i faktické zrovnoprávnění s ostatními členy společnosti. STUD, z.s., IČ 64330346, je zapsán ve spolkovém rejstříku vedeným Krajským soudem v Brně, spisová značka L 5643. Bankovní účet spolků pro zasílání darů vedený u Československé obchodní banky: 153432736/0300 Spolek sdružuje lidi s homosexuální a bisexuální orientací, ale také heterosexuální příznivce. Mimo to udílí čestné členství osobám, které se zasloužily o rozvoj organizace. Aktivity spolku řídí správní rada a na jeho činnosti se podílí i desítky dalších dobrovolníků. Spolek se primárně orientuje na práci s mládeží, aby usnadnil proces vyrovnání se s vlastní sexuální orientací, a tak preventivě zmenšil riziko rozvinutí sociálně patologických jevů jako je například sebevražda, drogová závislost nebo alkoholismus u mladých lidí.

Nejteplejší filmový festival v Praze a v Brně. #mezipatra www.mezipatra.cz

Queer Ball, to je netradiční a neformální ples pro všechny gaye, lesby, queer lidi a jejich přátele.

Jsme skupina mladých lidí, která pořádá akce pro mladé gaye do 26 let v období coming outu. Naše činnost zahrnuje pravidelná setkání v Brně, vícedenní zážitkové akce, kulturní a další aktivity - více na www.gejt.cz

QueerLab je projekt spolku STUD Brno, z.s. Cílem projektu je poskytnout prostor pro společenské a kulturní aktivity mimo heteronormativní společenský rámec. Skrze naše nápady bychom rádi umožnili prezentaci neheterosexuálních lidí reprezentativním a respektujícím způsobem, který mohou oni sami ovlivnit a být jeho součástí. Chceme odstranit bariéry, kterým lidé s menšinovou sexuální orientaci ve společnosti čelí a bourat předsudky, které jsou s LGBTQ+ lidmi spjaty. Věříme ve společnost, která je tolerantní, přijímající a také v to, že tato tolerance a přijetí může obohatit všechny a navzájem se od sebe můžeme učit. V rámci projektu chceme zprostředkovat různé aspekty života LGBTQ+ lidí také s ohledem na rozdílnost věku, rasy, pohlaví, etnicity, původu, ekonomického statusu, či náboženského přesvědčení. Za organizační tým: Petr Šandera
Pěšky atd. pořádá výlety jižní Moravou pro gaye, lesby, bisexuály a přátele. Výlety se konají obvykle několikrát do roka, mimo prázdniny a zimní období.

My, kluci všeho věku nejen z Brna, jsme plavci i neplavci, ale vodu si umíme užít všichni. Plaveme a víříme nejčastěji v Aquaparku Kohoutovice. V létě jezdíme na kole k vodě Brněnské přehrady. Po plavání se obvykle sejdeme u piva, vína či nealko a řešíme světové problémy. ;-) Kromě plavání pořádáme občas turistické poznávací akce a výlety – pěšky nebo na kole a 30. dubna Čarodějnice. Žijeme i kulturním děním v Brně a okolí. A není to jen filmový festival Mezipatra. V minulosti jsme začátkem léta pořádali týdenní akci na kolech. Cestovali jsme nejen po Česku, ale i Slovensku, Polsku a Německu.

Studividlo je přátelský spolek amatérských divadelníků, které baví si občas zahrát divadlo.
Queer knihovna nabízí knihy beletrie i poezie, odborné práce a jiné publikace, časopisy, tematické články, videonahrávky a zvukové záznamy - to vše nějak související se sexuálními menšinami, s životem a kulturou gayů a leseb.

QMU je neformální sdružení na Masarykově univerzitě v Brně pro LGBT+ (lesby, gaye, bisexuální, trans a další) lidi a lidi sympatizující či podporující. Našim cílem je vytvořit platformu pro setkávání, sdílení a společné zážitky, oživit komunitní dění v Brně a informovat o queer tématech. Pokud máte nápady a chtěli byste realizovat vlastní queer aktivity, u nás máte příležitost – vítáme aktivní schopné lidi, kteří mají chuť a chtějí pořádat akce pro ostatní. kontakt: queermu@gmail.com QMU vzniklo jako neformální otevřená platforma. Kdokoli se může zapojit, přijít s nápadem na aktivity, spolupráci, zlepšení... QMU jsme my všichni. Nebojte se přijít na akce, které pořádáme či se na nás obrátit e-mailem nebo zprávou. Uvítáme rovněž pomoc s propagací - šiřte informace o QMU mezi své známé a blízké. /// ENGLISH /// QMU (Queer platform of Masaryk University) is a non-formal student association for LGBT+ people, their friends and allies at Masaryk university in Brno. Our aim is to provide information about LGBT+ rights, we also organise social and awareness-raising events and we try to create a common ground for meeting and discussions for LGBT+ people at the university. We welcome new members with new ideas who are willing to organise activities for others - do not hesitate to contact us: queermu@gmail.com

Naše restarace nabízí útulné prostředí pro romantickou večeři i možnost pořádání bujarých večírků a oslav. Po mnohaletých zkušenostech jsme vybrali pro naše hosty pivo z pivovaru Svijany, Poutník a Plzeň. V nabídce čepovaných piv je pivní speciál pivo pšeničné. Dále čepujeme Birell, Kofolu a Hrozno. Náš jídelníček je pestrý od italské pizzy přes těstoviny, rizota, saláty ke steakům na různé způsoby a také oblíbená žebra, burgery a tortily. Takže si u nás snad každý vybere na co má chuť. Také nabízíme denní menu od 11 do 14 hodin od 75,- korun, kdy nabízíme i hotová jídla tradiční české kuchyně.

Trendy Café & Bar. Gay & Straight. Video wall & Cool Sounds. Přímo v centru, jen pár minut chůze od všeho dění v Brně. Stavte se u nás!

Dave’s club je nově otevřený gay friendly podnik v centru Brna, který nabízí skvělou relaxaci po práci a zábavu o víkendu, v pohodlném, pěkném prostředí, s přátelskou obsluhou.

Útulny bar v centru města,široká nabídka alko a nealko nápojů,hudba na přání,příjemná atmosféra a obsluha
Nově otevřený gay friendly club Lemon Music Club, Brno.

První stanice metra v Brně už jede naplno. Přijďte na drink.

Vítáme zde všechny bez rozdílu věku, či pohlaví, heterosexuály, bisexuály, homosexuály, lesbičky, transvestity a také páry. Všechny co se rádi baví, ukazují, hrají si sami se sebou, rádi sexuálně ovládají druhé nebo se rádi nechávají sexuálně ovládat. Jsme zaměřeni na BDSM, ale na své si přijdou i ti, co to ještě nikdy nezkusili a láká je to a nebo chtějí zažít své touhy v jiném, zajímavějším prostředí. V našem BDSM sexshopu si vyberete hračky pro dospělé, různého zaměření, pro Vaše choutky a splnění i těch nejtajnějších sexuálních představ a snů. K dispozici máme 8 videokabinek s gloryhole, s nepřeberným množstvím videí a jen vy si rozhodnete, na co se budete dívat. Pokud si chcete se svou drahou polovičkou vyzkoušet něco nového nebo již jste milovníci BDSM praktik, u nás si můžete pronajmout zařízený azylový pokoj, který je na tyto hrátky vybaven. Tak neváhejte a navštivte nás, určitě budete odcházet spokojeni a rádi se budete vracet.

Nový opravdový gay klub v Brně Porosteme s vámi ... Otevřeno od 19 hodin pátky hudební klub, soboty live show, neděle naked - pro zobrazení VIP akcí je nutné se registrovat na stránkách www.freeek.cz Těšíme se na vaši návštěvu!

Gay sauna bar Las Palmas Vás vítá na své stránce! Přijdte se zrelaxovat a pobavit do našeho podniku!

Gibon Vám nabízí možnost strávit příjemný čas na baru i využít stylové prostory klubu k realizaci Vašich fantazií. Ručíme za naprostou diskrétnost. Kouření je dovoleno v celém klubu, vstup od 18 let.