Organizace STUD

Fotogalerie

Fotky z našich akcí a jiných událostí.

Fotoreport: 13.8. Prague PrideV polovině srpna 2011 se konal festival tolerance Prague Pride. Ten vyvrcholil v sobotu 13. srpvna karnevalovým průvodem hrdosti ulicemi Prahy se zakončením na Střeleckém ostrově, kde následoval hudební festival. Jednou z desítek doprovodných akcí byla i výstava fotografií z různých průvodů hrdosti ve střední a východní Evropě, mimo jiné i z brněnské Queer Parade 2008 a 2010 (snímky na konci galerie).

Fotoreport: 18.6. Jak se žije v queer rodináchV rámci doprovodného programu Queer Parade 2010 se uskutečnila také debata s psycholožkou Evou Poláškovou, která se zabývala ve své výzkumné práci gay a lesbickými rodinami. Přizvány byly také dvě hostky, které vyprávěly o svých osobních zkušenostech. Tato beseda proběhla v Salonu Daguerre a byla nejvíce navštívenou ze série obdobných akcí v programu.

Fotoreport: 11.6. LGBT křesťanéJednou z akcí doprovodného programu Queer Parade 2010 byla debata se zástupci LGBT křesťanů ze sdružení Logos v pátek 11. 6. na Filozofické fakultě MU. O výkladu Bible, rozdílných postojích v různých křesťanských církvích vůči homosexuální orientaci a stejnopohlavnímu styku nebo partnerstsví, o samotném sdružení Logos, jeho smyslu a činnosti.

Fotoreport: 22.5. Dúhový pride BratislavaV sobotu 22. května se uskutečnil vůbec první průvod gay hrdosti na Slovensku - Dúhový pride Bratislava 2010. Také výprava (resp. několik samostatných výprav) z Česka vyrazila do Bratislavy podpořit naše sousedy a sousedky. Kvůli agresivitě odpůrců na doporučení policie neprocházel průvod ulicemi centra, ale až nakonec vyrazil po mostě přes Dunaj na místo konání večerní party. Ještě předtím ale vystoupila na pódiu řada řečníků, místní aktivisté, slovenské i evropské političky, umělci i podporovatelé z Maďarska nebo Česka (Jolana Navrátilová za Queer Parade Brno a Džamila Stehlíková z vládního výboru pro sexuální menšiny).

Fotoreport: 17.5. Pohřeb homofobie17. květen je Mezinárodním dnem proti homofobii. Letos poprvé byl ve větší míře slaven i v Brně. V pondělí od 17 hodin se sešli účastníci na náměstí Svobody, kde byl zahájen pohřební průvod vyjadřující zbožené přání, aby homofobie zmizela ze světa. Průvod prošel centrem Brna na Denisovy sady, kde byla homofobie symbolicky pohřbena a k nebi vypuštěny duhové balónky se vzkazy v rámci mezinárodní akce Rainbow Flash.

Fotoreport: 25.4. Jarní partyV sobotu 25. dubna 2009 jsme společně oslavili další, v pořadí už čtrnácté narozeniny Studu. Tradiční jarní diskotéka na Hvězdě nabídla víc hudební výběr podle DJ Brukiho, pánský strip s malováním na tělo, opravdu bohatou tombolu, taneční soutěž anebo soutěž s lentilkami, která si hned získala velkou oblibu.

Queer Parade - Duhová vlna Brno 2008Týden výstav, debat a scénických představení vyvrcholil v sobotu 28. 6. shromážděním na náměstí Svobody a průvodem ulicemi Brna. Queer Parade - Duhová vlna Brno 2008 příjemně překvapila účastí a podporou veřejnosti.

Přestože si účastníci/-nice prožili několik horkých chvilek a trasa průvodu se musela upravit kvůli ultrapravicovým výtržníkům, celkově dopadla akce úspěchem. I večerní Duhová párty, jejíž konání bylo ještě před pár dny ohroženo, nakonec proběhla v klubu Fléda bez větších problémů a skoro čtyři stovky návštěvníků/-nic klubu se velmi dobře bavilo.

April partyV sobotu 5. dubna jsme společně oslavili letošní už třinácté narozeniny Studu. Tradiční jarní diskotéka na Hvězdě nabídla víc než 150 návštěvníkům a návštěvnicím hudební výběr podle DJ Brukiho, taneční vystoupení skupiny Quiorfano, opravdu bohatou tombolu, stejně jako novinku v podobě hry "Ukaž se!", která probíhala během celého večera.