Organizace STUD

Ohlasy z médií

Články a příspěvky v médiích o Studu, našich aktivitách a souvisejících tématech.

Mediální ohlasy k festivalu Mezipatra najdete na webu festivalu u jednotlivých ročníků.

Rázný boj proti homofobii v Brně. Byla pohřbenaBrno - Brno se zapojilo do celosvětového dne proti homofobii, který připadá na 17. května. Smuteční průvod s rakví přes centrum Brna a následný pohřeb doprovázely desítky účastníků. Rakev se symbolickou mrtvolou homofobie byla uložena v Denisových sadech. Happening byl pořádán studenty lesbické a gay orientace v Brně, kteří celou akci zakončili vypuštěním barevných balónků se vzkazy a přáními, symbolizující porážku homofobie.

Homosexualitu již dvacet let lidé nepovažují za nemocHomosexualita už dvacet let není označovaná jako nemoc, ale jako typ sexuální orientace, při níž jsou milostnými, a často i životními partnery osoby stejného pohlaví. Právě na datum 17. května připadá svátek homosexuálů - světový den boje proti homofobii. Homofobie je nenávist či odpor k homosexuálům.

Mezinárodní den proti homofobii se bude slavit i v ČRNa 17. května připadá pravidelně Mezinárodní den proti homofobii. Také Česká republika se připojuje k podpoře tohoto dne rok od roku větším podílem. Letos se uskuteční např. sobotní Běh proti homofobii v Praze, pondělní Pohřeb homofobie a Rainbow Flesh v Brně, vyhlášení cen Colour Planet za přínos LGBT komunitě při festivalu eLnadruhou v Praze, úterní veřejná debata o zločinech z nenávisti v Praze.

Koho volíte?Aleš Rumpel, ředitel gay a lesbického festivalu Mezipatra

Volím už mnoho let stejně a letos budu zase volit Stranu zelených. Souhlasím s jejich programem, kdybych seděl ve Sněmovně, hlasoval bych velmi podobně. Pro mě osobně je důležité, že zelení podporují menšiny a jako jediná strana jdou do voleb s tím, že mají konkrétní promyšlený program pro řešení gay a lesbických otázek. Ale líbí se mi i ekologická a ekonomická stránka jejich programu.