Organizace STUD

17.30 - Kino Art, Cihlářská 19

Gay historie

Autogramiáda Jiřího Fanela, autora knihy „Gay historie“ a prezentace knihy za účasti prezidenta SOHO v ČR Jiřího Hromady.

 

program-caravaggio18.30 - Kino Art, Cihlářská 19

Caravaggio

Caravaggio, VB 1986 - Režie: Derek Jarman
Hrají: Nigel Terry, Sean Bean, Garry Cooper, Dexter Fletcher, Spencer Leigh, Tilda Swinton, Nigel Devenport ad.

Osudy pozdně renesančního malíře Caravaggia režisér vypráví v proudu retrospektiv, kdy umírající umělec vzpomíná na události, které prožil, na lidi, s nimiž se setkal, i na malířské výboje, kterými tolik vzrušil současníky. Ovšem Jarman nenatáčel běžný životopis – inscenoval silně stylizovanou vizi caravaggiovského světa, v níž se nijak nenechával svazovat historickými souvislostmi. Jeho postavy se oblékají do současných kostýmů, kouří a objevují se vedle motocyklů či aut.

Vstupné 40 Kč. Prodej před začátkem filmového představení v pokladně Kina Art. Vstupenky z každého představení budou slosovány a výherce obdrží dvě vstupenky na finálový večer Gay Man ČR 2000.

 

20.00-21.00 - Kino Art, Cihlářská 19

poradna HIV-AIDS

Zajišťujeme ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Brno.

 

program-laska-prokleta21.00 - Kino Art, Cihlářská 19

Láska prokletá

Love Is the Devil, VB/Fr./Jap. 1998
Režie: John Maybury
Hrají: Derek Jacobi, Daniel Craig, Tilda Swinton ad.

Láska prokletá je nevšedním pohledem na život expresionistického malíře Francise Bacona. Sledujeme přibližně osm roků z jeho života, což je doba, kdy se seznámil a žil s modelem, milencem a umělcem Georgem Dyerem. S Baconem se potkáváme v úvodu filmu v roce 1971 v Paříži, kde připravuje výstavu a v retrovzpomínkách se vrací do minulosti. Film nám předkládá peripetie života gay umělce a jeho složitého milostného vztahu.

Vstupné 40 Kč. Prodej před začátkem filmového představení v pokladně Kina Art. Vstupenky z každého představení budou slosovány a výherce obdrží dvě vstupenky na finálový večer Gay Man ČR 2000.