Organizace STUD

Poslanci prý neprojevili o soutěž zájem

Pětadvacetiletý úředník z Hrochova Týnce Erik Nykl byl v sobotu večer v přeplněné Laser show hall brněnského Boby centra zvolen nejsympatičtějším gayem České republiky. Kromě smlouvy s modelingovou agenturou na 50 tisíc korun si vítěz soutěže Gay Man ČR 2000 odnesl i zájezd na Srí Lanku, horské kolo, fotoaparát, značkový porcelán a další ceny. "Jsem šťastný, ale připadám si jako hamoun. Všichni kluci, co tu byli, se moc snažili," svěřil se vítěz, mezi jehož koníčky patří volejbal, plavání a cyklistika.

Pavel Gejdoš, Brněnský a jihomoravský Den, 26. 6. 2000

Zlatou korunku Nyklovi, který zároveň získal od diváků v sále titul Mistr Sympatie, předl loňský Gay Man Tom Fránek. Druhý se letos umístil David Šinkovský, třetí skončil profesionální tanečník z Ostravy Roman Krsňák. Do předkola devátého ročníku soutěže se přihlásilo 17 soutěžících. V sobotním finále muselo deset vybraných mužů prokázat své všeobecné znalosti, šarm ve volné disciplíně, čekala je sportovní vystoupení a promenáda v pánském spodním prádle. Program, ve kterém vystoupily zpěvačky Ilona Csáková a Marta Kubišová, pohotově moderovali Bára Štěpánová a Vladimír Hrubý.

Pořadatelé akce jsou ale zklamáni nezájmem představitelů státu. "Vstupenky jsme poslali panu prezidentovi, premiérovi, předsedovi Parlamentu, předsedkyni Senátu a dalším poslancům a senátorům. Několik z nich se omluvilo, že mají jiné povinnosti. Jiní se neozvali vůbec," dodal Radek Menšík z pořádajícího sdružení STUD Brno.

Soutěž o nejsympatičtějšího gaye završila týdenní akci Duha nad Brnem, konanou při příležitosti desátého výročí založení Sdružení organizací homosexuálních občanů (SOHO) v České republice. Ta začala výjezdem historické tramvaje Stop AIDS do ulic Brna, jejímž cílem bylo upozornit veřejnost na nebezpečí AIDS. Veřejnost měla také možnost seznámit se s aktivitami homosexuálních organizací prostřednictvím výstav, vystoupení a promítání filmů.