STUD, z.s.

queer knihovna logo

> On-line knihovní výpujční systém <

 

Queer knihovna spolku STUD, z.s. obsahuje okolo 500 českých a zahraničních knih nejen s LGBT+ tématikou. Spolek STUD již od svého vzniku v roce 1996 shromažďuje knihy, které souvisí s jeho hlavní čínností. Kromě knih obsahuje naše knihovna stovky různých časopisů, bakalářských nebo diplomových prací či jiných dokumentů. V našem archivu jsou také dokumenty související s Queer filmovým festivalem Mezipatra u jehož vzniku jsme stáli.

Studujete obor související s LGBT+ tématikou nebo se zajímáte o tuto problematiku? Píšete bakalářskou nebo diplomovou práci a potřebujete informace k této práci? Čtete rádi knihy s LGBT+ tématikou? Tak právě pro Vás je tady k dispozici Queer knihovna.

Jsme jedinou registrovanou LGBT+ základní knihovnou se se specialzovaným knihovním fondem v České republice. Evidenční číslo knihovny: 6555/2015

Sídlo knihovny

Queer knihovna se nachází na adrese Cejl 537/89 v naši kanceláři. Najdete ji kousek od centra města Brna.

Otevírací doba

Naše knihovna nemá pravidelnou otevírací dobu, fungujeme na dobrovolné bázi, tudíž ji obsluhujeme v případě zájmu. Máte-li zájem knihovnu navštívit, kontaktujte našeho knihovníka.

Knihovník a kontakty

Knihovní fond spravuje Viktor Wildner, který se s Vámi rád dohodne na případné zápujčce a vrácení knih.

Kontatovat ho můžete na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; případně na naší Facebookové stránce.

Dokumenty knihovny

Darujte knihu

Máte doma knihy a už je třebas nemáte kam dát? Nevyhazujte je, dejte je do naší knihovny, určitě si je rád někdo přečte! Rádi přijmeme darem knihy související s LGBT+ tématikou, ať již v české nebo jiné jazykové mutaci. Pro případné darování kontaktujte, prosím, knihovníka.

Podpořte knihovnu

Knihovnu, stejně tak jako provoz našeho spolku nemůžeme zajistit bez finanční pomoci. Budeme moc rádi, podpoříte-li naši knihovnu třebas drobným finančním darem. Podpořit nás můžete třebas posláním stokoruny měsíčně. Více o možné podpoře spolku hledejte zde.

Novinka do Tvé knihovny: Sex v lidském milování

sex v lidskem milovani

Berne, Eric - Sex v lidském milování, Překlad: Tolimat, Rani

Kniha je založena na autorových přednáškách, které měl v roce 1966 na Kalifornské univerzitě. Autor zde svým typickým esejistickým, humorným a místy prostořekým způsobem pojednává o sexualitě ze všech možných úhlů:

O tom, jak hovořit o sexualitě, jak zacházet s obscenitou, jakým způsobem provádět sexuální výchovu, o orgasmu, o používání a zneužívání sexuálních orgánů, o vztahu sexuality k vědě, náboženství, zdraví, etice, estetice, intimitě či manželství.

Velká část knihy je věnována vztahu sexuality a transakční analýzy, takže autor s pomocí schémat rozebírá analýzu sexuálních transakcí v různých typech vztahů, pojednává o sexuálních hrách a scénářích.

Eric Berne (1910–1970) byl světoznámý americký lékař, psychiatr a psychoterapeut, tvůrce transakční analýzy. Portál vydal jeho knihy Jak si lidé hrají a Co řeknete, až pozdravíte.

K dostání na http://obchod.portal.cz/sex-v-lidskem-milovani/

Novinka v knihovně

vesnicky zavod 3dFull.of & Leckdo: Vesnický závod

První otevřeně erotický gay román u nás od mladé partnerské dvojice zasazuje akční příběh do horkého léta počátku 90. let na dvou českých vesnicích a originálně jej propojuje s nefalšovaným vzrušením, ale i humorem a nadsázkou. Autoři prozkoumávají světlé i pološeré kouty gay erotiky svým nenuceným vypravěčským stylem, který s lehkostí spojuje přímé a nenáročné popisy pikantních scén s hlubšími úvahami jdoucími až na hranici filozofie. Čtenářům tak představují příběh plný desítek mladých borců, potu letních měsíců, bahna, velkolepých bitev, romantiky, tajemna a přímé erotiky, která si nebere servítky. Vhodné pro čtenáře od 18 let.

Erotický román, 13,3 x 20,5 cm, 376 stran, pevná vazba, ISBN 978-80-7568-080-8.

Oficiální web knihy: vesnicky-zavod.eu/

K zakoupení dostupný: www.gaymegastore.eu/gms_cs/vesnicky-zavod.html

Seznam knih

Vybrat si z nabídky knih můžete v našem on-line knohovním systému, který pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Naleznete zde informace o dostupnosti knih a počtech svazků.

https://katalog.queerknihovna.cz/