STUD, z.s.

 

Podpora projektu Queer Kód

Aktuálně můžete podpořit formou jednorázového či stálého daru nově vzniklý projekt Queer Kód, jenž organizoval Akce Brno Pride Week 2021 a bude i nadále vytvářet a podporovat komunitní život v Brně a jeho okolí. Přispět můžete buď platbou kartou nebo bankovním převodem.

https://www.darujme.cz/projekt/1205105

Podpora projektu GaTe

Pokud se Vám líbí náš projekt GaTe, který organizuje akce pro mladé gaye v období coming outu, můžete prostřednictvím portálu darujme.cz podpořit také tento projekt.

https://www.darujme.cz/projekt/1205147

Přispějte nám prostřednictvím benevity.com

dary bvt

Společnost Benevity umožňuje zaměstnancům nejen nadnárodních společností podpořit neziskový sektor příspěvky a dary. Pokud pracujete ve společnosti, která nabízí možnost darovat prostředky prostřednictvím portálu Benevity, není nic snazšího, než spolek STUD, z.s. podpořit v tomto dárcovském systému.

Klub přátel STUDu

Co děláme má smysl. Naše práce se ale neobejde bez Vaší pomoci. Přidejte se k těm, kteří podporují naši činnost a snižte si tak daňový základ!

V mnoha zemích je běžné, že desetitisíce lidí pravidelně posílají drobné finanční příspěvky na podporu neziskových organizací. Z různých důvodů nemohou věnovat svůj čas, proto pomáhají finančně. Vědí totiž, že jen tak mohou tyto organizace pokračovat ve své důležité práci. I my máme Klub přátel Studu – okruh lidí, kteří naši činnost podporují pravidelnými drobnými dary.

Nejúčinnějším způsobem podpory je zasílání pravidelných drobných částek. K tomu si můžete zřídit trvalý příkaz z Vašeho bankovního účtu. Máme-li dlouhodobě plánovat svoji práci, právě tento způsob podpory je nejvhodnější.

Plaťte státu méně na daních

Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně.

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání.

Zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatní odpočet obdobně jako OSVČ – tedy ve svém daňovém přiznání.

Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.

(podle § 15 odst. 1 zákona o dani z příjmů)

Jak na to?

  1. Vyplňte a odešlete online přihlášku.
  2. Po obdržení přihlášky se s Vámi spojíme a sdělíme Vám členské číslo Klubu přátel Studu.
  3. Pak zadejte v bance trvalý příkaz k úhradě. Členské číslo použijte jako variabilní symbol, abychom poznali, že platíte právě Vy.
  4. Po uskutečnění první platby Vám zašleme uvítací balíček s kontakty, nabídkou výhod pro členy/-ky Klubu a materiály z naší činnosti.

Bankovní spojení Klubu přátel Studu:

  • Číslo účtu: 153432736/0300 ČSOB
  • Variabilní symbol: členské číslo, které obdržíte po odeslání přihlášky
  • Konstantní symbol: 0558

Online přihláška

GIVT.cz

Podpořte nás, když nakupujete!

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

  1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz
  2. Vyberete naši organizaci a e-shop na kterém chcete nakoupit
  3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, TADY najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)

 

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!