STUD, z.s.

Aktuálně plánované akce a události

Brno pride Week 2024 - 18.-25. 5. 2024

brno pride cover

Naše hlavní aktivní projekty

logo cerne barevne

GaTe – Organizuje od roku 2003 pravidelná setkání, vícedenní zážitkové akce, sportovní, kulturní nebo společenské akce pro mladé gaye v období coming outu. Podílí se na osvětě a rozvoji komunitního života formou organizování besed na středních školách.

 

qb logo

Queer Ball – Originální, netradiční a neformální ples pro všechny gaye, lesby, Queer lidi a jejich přátele.

 

mezipatra logo

Queer filmový festival Mezipatra – Festival filmů s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematikou pořádáme každoročně od roku 2000 a od roku 2013 se spolupodílíme na jeho organizování s Mezipatra, z.s. Jedná se o největší kulturní událost v životě české gay a lesbické komunity.

 

queer knihovna logo

Queer knihovnaUnikátní a v České republice jediná knihovna, která obsahuje v současné době přes 500 českých nebo anglických knih, desítky odborných prací a stovky časopisů, věnujících se problematice LGBT komunity nejen u nás. Kontaktní e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

logo bpw

Brno Pride a Brno Pride Week – Projekt, jehož cílem je poskytnout prostor pro společenské a kulturní aktivity pro lidi z LGBTQ+ komunity a lidi otevřené vůči "jinakosti". Organizujeme každoročně týden plný kulturních akcí věnovaných queer komunitě a jejich přátelům v Brně.

 

logo studividlo

Studividlo (činnost ukončena) – Přátelský spolek amatérských divadelníků. Skupina lidí, které baví hrát, kteří mají (a nestydíme se to přiznat!) teatrální sklony, smysl pro humor a pro dobrou zábavu.

 

qmb

Mapa queer Brna (připravujeme) – Turistická mapa širšího centra města s vyznačenými významnými body nejen pro LGBT+ komunitu.

speedymen logo

Speedymen Brno - parta friendly kluků a holek z Brna a okolí, kteří společně trénují, chodí plavat, běhat nebo jezdí na kole, na lyžích či běžkují. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.