Organizace STUD

Třeba pro ty, co nechtějí číst mnoho informací.

Před deseti lety, 24. června 1990 bylo v Brně založeno Sdružení organizací homosexuálních občanů (SOHO) v České republice. Proto si v roce 2000 připomínáme výročí 10 let gay hnutí v naší zemi.

Při této příležitosti se v týdnu od 19. do 25. června 2000 uskuteční v Brně rozsáhlé oslavy, které budou zahrnovat přehlídku filmů s gay tematikou, divadelní představení, výstavy i semináře.

Oslavy vyvrcholí v sobotu 24. června finálovým večerem soutěže Gay Man České republiky 2000. Jde o devátý ročník soutěže o nejsympatičtějšího českého gaye, kterou každoročně pořádá SOHO v ČR.

Organizací celých oslav bylo pověřeno občanské sdružení STUD Brno, které již má bohaté zkušenosti s organizací soutěže Gay Man ČR ‘98.

Doprava

Jak se dostat do Brna?
Město Brno leží v jihovýchodní části České republiky, na spojnici hlavních tras z Berlína a Prahy do Bratislavy a Budapeště a z Vídně do Varšavy. Do Brna jedou mezinárodní rychlíky z Vídně, Hamburku, Berlína, Drážďan, Bukurešti, Budapešti, Bratislavy, Košic, Žiliny a dalších měst.
 

Jak cestovat v Brně?
Můžete použít městskou hromadnou dopravu. Její hlavní osou je 13 tramvajových linek, okružní autobusová linka č. 44/84 a hlavní trolejbusová linka č. 145. Síť linek je rozdělena do tří tarifních pásem. Všechny tramvajové linky a téměř všechny trolejbusové linky se nachází v 1. a 2. pásmu. Jízdní doklady jsou časové, přestupní.

Základní jízdné:

 • 30 minut, 2 pásma - 11,- Kč (u řidiče 14,- Kč)
 • 60 minut, 2 pásma - 15,- Kč
 • 90 minut, 3 pásma - 18,- Kč
 • 1 den, 1.+2. pásmo - 44,- Kč
 • 3 dny, 1.+2. pásmo - 90,- Kč
 • 7 dnů, 1.+2. pásmo - 160,- Kč

Veškeré informace včetně jízdních řádů, tarifu i schematického plánu MHD v Brně naleznete na stránkách Dopravního podniku města Brna.
 

Jak najít místa konání jednotlivých akcí?

Finálový večer Gay Man ČR 2000
Boby centrum je za Lužáneckým parkem, bezprostředně u fotbalového stadionu FC Boby Brno a Zimního stadionu;
adresa: Sportovní ul. 2a.

Dopravní spojení:

 • Hlavní nádraží – Boby centrum: tramvaj č. 1, směr Řečkovice, zastávka Hrnčířská, pěšky ulicí Rybníček (cca 400 m)
 • Ústřední autobusové nádraží (Zvonařka) – Boby centrum: autobus č. 67, směr Jundrov, zastávka Sportovní (zastávka je přímo před Boby centrem)

Filmová přehlídka
Kino Art najdete nedaleko centra, poblíž budovy Nejvyššího soudu a Tyršova sadu;
adresa: Cihlářská ul. 19.

Dopravní spojení:

 • Hlavní nádraží – Kino Art: tramvaj č. 1, směr Řečkovice, zastávka Antonínská, pěšky ulicí Smetanovou, na první křižovatce doprava ulicí Cihlářskou (cca 200 m)
 • Ústřední autobusové nádraží (Zvonařka) – Kino Art: tramvaj č. 12, směr Královo Pole, zastávka Grohova, pěšky ulicí Pekárenskou, dále přes Tyršův sad a doleva cca 50 m ulicí Botanickou (celkem cca 450 m)

Divadelní představení
Divadelní studio V
adresa: Veveří 133.

Dopravní spojení:

 • Hlavní nádraží – Divadlo: tramvaj č. 12, 13 na zastávku Česká, tam přestoupit na tramvaj č. 3, 11 a jet na zastávku Tábor.

Interaktivní mapu Brna naleznete na stránkách Mapy. Řadu dalších informací naleznete také na oficiálních stránkách města Brna.
 

Ubytování

Nabídka ubytovacích zařízení v Brně je široká. Aktuální informace získáte v Kulturním a informačním centru města Brna.
 

Zábava

Co s volným časem v Brně?

Veškeré informace o kulturních, společenských a jiných aktivitách Vám může poskytnout Kulturní a informační centrum města Brna, Radnická 8 (v přízemí Staré radnice).

Ve svém volném čase můžete navštívit také některý z podniků pro gay klientelu nebo „gay friendly“. Zde naleznete jejich seznam.

 

Kontakty

S veškerými dotazy, které se týkají organizace soutěže o titul Gay Man ČR 2000 a všech dalších akcí, se obracejte na organizátora soutěže:
 

STUD Brno

S případnými dotazy, které se týkají obecnějšího rámce soutěže o titul Gay Man ČR a výročí 10 let gay hnutí v ČR, se můžete obracet také na pořadatele soutěže:
 

SOHO v ČR