Organizace STUD

Setkání v brněnském Boby centru se má zúčastnit na tisíc hostí z celé České republiky

Sobotní večerní soutěží o nejsympatičtějšího gaye Gay Man ČR 2000 vrcholí týdenní série akcí Duha nad Brnem, které začaly již v pondělí. "Kláním o nejsympatičtějšího gaye, do kterého se přihlásilo čtyřiadvacet mladých homosexuálů, naše setkání vrcholí," uvedl pořadatel akce Jaroslav Gutman z brněnského sdružení Stud, které je součástí Sdružení organizací homosexuálních občanů (SOHO).

Barbora Budínová, Rovnost, 24. 6. 2000

Dodal, že setkání by se mělo zúčastnit na tisíc hostí z celé České republiky, a to nejen z řad homosexuálně orientovaných občanů. "Zváni jsou všichni. Čeká je večer plný zábavy, kde ovšem nevládne sarkasmus a ironie. Jedná se o seriózní soutěž pro mladé i starší, kteří milují jet trochu jinak než ostatní," dodal Gutman. V soutěži budou muset gayové kromě bojovnosti prokázat své všeobecné znalosti, šarm, čekají je i sportovní vystoupení a předvádění spodního pánského prádla. V odborné porotě zasedne prezident SOHO Jiří Hromada, moderátorka Michale Jílková i známý fotograf Robert Vano. Na neobvyklé soutěži vystoupí mimo jiné Marta Kubišová a Ilona Csáková. Pořadem bude provázet Bára Štěpánová a Vladimír Hrubý.

Veřejnost v rámci Duhy nad Brnem viděla řadu výstav, vystoupení a filmů, na nichž se představily aktivity homosexuálních organizací. Hosté mohli například v kině Art sledovat promítání filmů s gay i lesbickou tematikou představující reálný život těchto lidí. "K zajímavým filmům patřily například tituly Klec bláznů, Láska prokletá, Kluci nepláčou a podobně. V některých brněnských klubech se dále budou konat výstavy fotografií a kreseb gay autorů.

Setkání se koná k 10. výročí založení SOHO v ČR. Duha nad Brnem začala výjezdem historické tramvaje s nápisem Stop AIDS do ulic Brna. Cílem společné akce krajské hygienické stanice a členů Studu bylo upozornit veřejnost na nebezpečí onemocnění AIDS. Zájemci si v tramvaji mohli prohlédnout i výstavu věnovanou činnosti hnutí homosexuálů.