Organizace STUD

Jako první přišel na jeviště, zvítězil a odvezl si s sebou, co se dalo. Jedině tak by se dalo charakterizovat vystoupení 25letého Erika Nikla z Hrochova Týnce, který se v noci ze soboty na neděli stal v přeplněné hale brněnského Bobycentra vítězem soutěže Gaymann 2000. Vyhrál i v divácké soutěži jako nejsympatičtější gay ČR. K tomu dostal korunu krále krásy, kterou se bude pyšnit do léta příštího roku.

Petr Knötig, Právo, 27. 6. 2000

"Je to fantastické a všem moc děkuju. Ani ve snu by mě nenapadlo, že vyhraji tohle všechno," řekl po vyhlášení výsledků s drobnými slzami radosti v očích Erik, který za své vítězství získal i 11denní pobyt pro dvě osoby na Srí Lance za 90 tisíc korun. Tam by měl s přítelem odletět na podzim.

V konkurenci 10 soutěžících, kteří byli vybráni do finálového večera ze 17 přihlášených, upoutal odbornou porotu, v níž zasedli i moderátorka Michaela Jílková a fotograf mužských aktů Robert Vano, svým sebejistým vystupováním a kulturou projevu. Tu dokázal nejen při rozhovoru, ale i při volné a sportovní disciplíně a také při přehlídce spodního prádla, kterou galavečer vrcholil.

Hala Bobycentra byla od začátku naplněna k prasknutí a sehnat místo u stolku bylo pro váhavější téměř nemožné. "Je to pro mě jako droga. Jezdím na všechny tyto akce už několik let, ale tento večer byl zatím tím nejlepším, co jsem kde zažil. Taková nálada, atmosféra a přátelství nikde jinde není," řekl Právu Karel Nespala z Českých Budějovic, který se zdržel na závěrečné diskotéce až do svítání.

Zpočátku oficiální galavečer, který s humorem sobě vlastním moderovala Bára Štěpánová s Vladimírem Hrubým, se pozvolna stával velmi osobním a někdy i intimním. "co k tomu dodat. Jsem nadšená tou atmosférou, která tady zavládla. Takové přátelství a taková nálada, to se jen tak nevidí. Nakonec, když to tak vezmu, tak i já mám s těmito mládenci stejnou zálibu. Mám ráda chlapy a moc ráda se na ně dívám," dodala Bára Štěpánová.