Organizace STUD

RING bourá předsudky

Letos se už podeváté snažilo zaujmout odbornou porotu a diváky deset uchazečů o titul GAY MAN ČR 2000. Finále soutěže, kterou organizovalo stejně jako v roce 1998 občanské sdružení STUD-Brno a jedním z mediálních partnerů byl i RING, se uskutečnilo koncem června v brněnském Boby centru.

Etela Fiantová, Ring, 11. 7. 2000

Laser show hala byla zcela vyprodaná a hned od začátku bylo jasné, že se bude na co dívat. Večer zahájila modelingová skupina Space movement přehlídkou extravagantní módy a pak Bára Štěpánová a redaktor Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu Vladimír Hrubý představili deset finalistů soutěže. Už první disciplínou se snažili zaujmout odbornou porotu, v níž mimo jiné zasedli prezident SOHO v ČR Jiří Hromada, fotograf Robert Vano, režisérka Andrea Maistorovičová, moderátorka Michaela Jílková a herec Vladimír Marek.

Poté, co soutěžící překonáváním různých překážek ukázali, jak jsou sportovně nadaní, přišel na řadu záludný kvíz, kdy měli uchazeči odhalit režiséra, název filmu, jméno, herce, související s homosexuální tematikou. Doplňující otázku pokládala Helena Růžičková, která vystoupila se svým novým partnerem.

Jedinečnou ukázkou toho, co vše jsou ochotni soutěžící předvést, aby zaujali porotu a diváky, byla volná disciplína. Publikum zhlédlo break dance, latinskoamerické tance, kick aerobic, ale ocenilo i čtení povídky a zpěv. Bylo znát, že adepti věnovali přípravě opravdu hodně času.

A co teprve závěrečná promenáda v plavkách a spodním prádle! Ta nenechala nikoho v hledišti chladným a záhy se ukázalo, že každý už má svého favorita. Chvíle napětí před vyhlášením výsledků zpříjemnila Ilona Csáková, jejíž vystoupení doplnilo rozjařené obecenstvo spontánním tancem, což zpěvačku poněkud vyvedlo z míry. Také Marta Kubišová, jež vystoupila v první polovině večera, sklidila dlouhotrvající aplaus.

Jak všechno nakonec dopadlo? Cenu Mr Sympatie předala Michaela Jílková jednomu z horkých favoritů Eriku Nyklovi. Třetí místo obsadil tanečník Roman Krnáč a na druhou příčku se probojoval David Šinkovský. A kdo získal vytoužený titul GAY MAN 2000? Vítězem se stal opět Erik Nykl. Také ceny stály za to: zájezd na Srí Lanku, horské kolo, oblečení a mnoho dalších. Pak už se jen blahopřálo, fotografovalo, pilo a také tančilo až do rána. Takovou zábavu bychom jim mohli my "normální" jenom závidět. Škoda jen, že některá média nenašla dost odvahy, aby tuhle akci podpořila.