Organizace STUD

AMIGO Vás jako jeden z hlavních sponzorů pravidelně informovalo o přípravách, programu a náplni celostátní soutěže Gay Man ČR 2000, která proběhla dne 24. června letošního roku v brněnském Boby Centru, a tak se nyní také sluší alespoň několika řádky ohlédnout za touto soutěží, jaká ve skutečnosti byla.

Amigo, 28. 7. 2000

Jistě nám dá naprostá většina návštěvníků za pravdu, že celý večer byl opravdu perfektně připravený a nebyla chvíle, kdy bychom se nudili, protože o zábavu bylo skutečně postaráno!

Slavnostního finále soutěže se zúčastnilo celkem deset mladých, atraktivních mužů z celé České republiky, o kterých mnohé prozradila především náplň mezi diváky velmi oblíbené volné disciplíny. Jména soutěžících spolu s číslem a s výběrem obsahu volné disciplíny jsou: 1 - Erik Nykl (zpěv s kytarou - píseň Jantarová země), 2 - Tomáš Pešek ("kick aerobik"), 3 - Jakub Kaplan (tanec), 4 - Petr Konrád (přednes vlastní povídky), 5 - David Šinkovský (tanec na hudbu skupiny Šum svistu), 6 - Martin Karlík (strip), 7 - Petr Hrozek (rozhovor), 8 - Petr Pácal (tanec), 9 - Roman Krnáč (tanec s partnerkami na píseň Rickyho Martina) a 10 - Martin Strmiska (half playbackový zpěv písně ze známého filmu Tři oříšky pro Popelku).

Nelehkým úkolem odborné poroty pak bylo vybrat soutěžícího, který na ni nejvíce zapůsobil. Naprostým vítězem a tudíž Gay Manem roku 2000 se stal pětadvacetiletý Erik Nykl z Hrochova Týnce nedaleko Pardubic, který zabodoval také v diváckém hlasování a získal proto zároveň titul Mr. Sympatie. Druhé místo (tedy titul první vícegayman) patří Davidovi Šinkovskému (viz. rozhovor na předešlé straně) a třetí místo s titulem druhého vícegaymana obsadil Roman Krnáč.

O dobrou zábavu a svižný průběh soutěže se postarala zaručená dvojka Bára Štěpánová a Vladimír Hrubý o jejichž skvělém výkonu není pochyb. Mezi hosty nechyběla ani např. Marta Kubišová, Ilona Csáková, Helena Růžičková a mnoho dalších. Známá jména bylo možné nalézt už v samotné porotě (Michaela Jílková, Robert Vano a další).

O úspěchu a zájmu o akci vypovídá nejen laser hala Boby Centra, která byla naplněna k prasknutí, ale i velké množství článků v mnoha celostátních novinách či časopisech.

Ještě jednou musíme vyjádřit poklonu brněnskému sdružení STUD, které bylo organizací letošního ročníku pověřeno, protože akce se skutečně vydařila a myslíme si, že organizátoři příštích ročníků budou mít hodně těžký úkol, aby dosáhli alespoň podobné úrovně a úspěchu, jako se to podařilo letos.